FR500A-4T-011G/015PB Variable Frequency Drive FR500A 11.0kW 3-ф/380
sku: FR500A-4T-011G/015PB
Клікніть для збільшення
Frecon
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Frecon
Series: FR500A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 25 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Frecon
Series FR500A
sku FR500A-4T-011G/015PB
Main Power 11 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 25 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 3.9 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 249 mm
Width 146 mm
Depth 177 mm
Braking module Yes
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Documentation. Variable Frequency Drive FR500A 11.0kW 3-ф/380 ( FR500A-4T-011G/015PB )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR500A-4T-011G/015PB GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR500A 11.0kW 3-ф/380 ( FR500A-4T-011G/015PB ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR500A-4T-011G/015PB, series FR500A from manufacturer Frecon . Buy FR500A4T011G/015PB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR500A-4T-011G/015PB only high quality at affordable prices. Guarantee. FR500A-4T-011G/015PB