VFD185F43A Variable Frequency Drive VFD-F 18.5kW 3-ф/380
sku: VFD185F43A
brand: Delta Electronics
Series: VFD-F
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 38 A
IP protection level: 20
brand Delta Electronics
Series VFD-F
sku VFD185F43A
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 38 A
Maximum output frequency 120 Hz
IP protection level IP20
EMC filter No
Height 403 mm
Width 250 mm
Depth 205 mm
Braking module Option
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder No
Linear U/f control law Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD185F43A GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-F 18.5kW 3-ф/380 ( VFD185F43A ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD185F43A, series VFD-F from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD185F43A and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD185F43A only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD185F43A