VFD185ED43S Variable Frequency Drive VFD-ED 18.5kW 3-ф/380
sku: VFD185ED43S
brand: Delta Electronics
Series: VFD-ED
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 38 A
IP protection level: IP
brand Delta Electronics
Series VFD-ED
sku VFD185ED43S
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 38 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 350 mm
Width 235 mm
Depth 146 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-ED 18.5kW 3-ф/380 ( VFD185ED43S )
Setup video
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD185ED43S GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-ED 18.5kW 3-ф/380 ( VFD185ED43S ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD185ED43S, series VFD-ED from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD185ED43S and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD185ED43S only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD185ED43S