VFD150FP4EA-52 Variable Frequency Drive CFP2000 15.0kW 3-ф/380
sku: VFD150FP4EA-52
brand: Delta Electronics
Series: CFP2000
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 32 A
IP protection level: IP
brand Delta Electronics
Series CFP2000
sku VFD150FP4EA-52
Main Power 15 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 32 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 491 mm
Width 261 mm
Depth 229 mm
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive CFP2000 15.0kW 3-ф/380 ( VFD150FP4EA-52 )