VFD037E43A Variable Frequency Drive VFD-E 3.7kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: VFD037E43A
brand: Delta Electronics
Series: VFD-E
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 8.2 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (7)
brand Delta Electronics
Series VFD-E
sku VFD037E43A
Main Power 3.7 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 8.2 A
Maximum output frequency 600 Hz
Product weight 1.9 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 174 mm
Width 100 mm
Depth 152 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-E 3.7kW 3-ф/380 ( VFD037E43A )
Setup video
Product Reviews
7
Андрій К.
Олександр Сидоренко, Інтегратор
Михайло Горбатенко
Анна Світлична, HVAC-спеціаліст
Сергій М. (монтажник)
SIMILAR VFD037E43A GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-E 3.7kW 3-ф/380 ( VFD037E43A ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD037E43A, series VFD-E from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD037E43A and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD037E43A only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD037E43A