VFD022B43B Variable Frequency Drive VFD-B 2.2kW 3-ф/380
sku: VFD022B43B
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-B
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5.5 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Delta Electronics
Series VFD-B
sku VFD022B43B
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 5.5 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 4.5 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 185 mm
Width 118 mm
Depth 145 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD022B43B GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2GD10FR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-B 2.2kW 3-ф/380 ( VFD022B43B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD022B43B, series VFD-B from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD022B43B and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD022B43B only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD022B43B