VFD022B21A Variable Frequency Drive VFD-B 2.2kW 1-ф/220
sku: VFD022B21A
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Delta Electronics
Series: VFD-B
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 11 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Delta Electronics
Series VFD-B
sku VFD022B21A
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 11 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 4.5 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 260 mm
Width 150 mm
Depth 160 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VFD022B21A GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
SeriesMicro Drive FC51GD10FR-DAltivar 12AC01
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-B 2.2kW 1-ф/220 ( VFD022B21A ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD022B21A, series VFD-B from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD022B21A and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD022B21A only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD022B21A