VFD015E21A Variable Frequency Drive VFD-E 1.5kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: VFD015E21A
Клікніть для збільшення
Delta Electronics
Є в наявності
brand: Delta Electronics
Series: VFD-E
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7.5 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (5)
brand Delta Electronics
Series VFD-E
sku VFD015E21A
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.5 A
Maximum output frequency 600 Hz
Product weight 1.9 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 174 mm
Width 100 mm
Depth 152 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive VFD-E 1.5kW 1-ф/220 ( VFD015E21A )
Setup video
Product Reviews
5
Олександр, ТОВ "Техноінтеграція"
Veichi беремо на пилорами. Доступність завжди, підтримка класна. Якість за ці гроші супер!
Інженер з ОВК, Артем П.
Дмитро Івасюк
Микола С.
О. Коваленко, Інженер АСУТП
SIMILAR VFD015E21A GOODS
Characteristics
brandDanfossINVTMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
SeriesMicro Drive FC51GD10FR-DAltivar 12AC01
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive VFD-E 1.5kW 1-ф/220 ( VFD015E21A ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VFD015E21A, series VFD-E from manufacturer Delta Electronics . Buy VFD015E21A and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VFD015E21A only high quality at affordable prices. Guarantee. VFD015E21A