NVF5-1.5/TD2-B Variable Frequency Drive NVF5 1.5kW 1-ф/220
sku: NVF5-1.5/TD2-B
Series: NVF5
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 7.5 A
Series NVF5
sku NVF5-1.5/TD2-B
Main Power 1.5 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 7.5 A
Maximum output frequency 400 Hz
Product weight 1.2 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 148 mm
Width 75 mm
Depth 125.2 mm
Braking module Yes
Quadratic control law U/f2 Available
Documentation. Variable Frequency Drive NVF5 1.5kW 1-ф/220 ( NVF5-1.5/TD2-B )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR NVF5-1.5/TD2-B GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive NVF5 1.5kW 1-ф/220 ( NVF5-1.5/TD2-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for NVF5-1.5/TD2-B, series NVF5 from manufacturer CHINT . Buy NVF51.5/TD2B and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy NVF5-1.5/TD2-B only high quality at affordable prices. Guarantee. NVF5-1.5/TD2-B