R912007198 Variable Frequency Drive VFC 5610 160.0kW 3-ф/380
sku: R912007198
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Bosch Rexroth
Series: VFC 5610
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 351 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Bosch Rexroth |
| Series | VFC 5610 |
| sku | R912007198 |
| VFC5610-160K-3Р4-MNA-7P | |
| Main Power | 160.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 351 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| Product weight | 108 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Option |
| Height | 1030 mm |
| Width | 480 mm |
| Depth | 360 mm |
| Braking module | Option |
| Inbuilt PLC | Нет |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive VFC 5610 160.0kW 3-ф/380 ( R912007198 )
-
xFC_x610_sales_presentation_RU_V231.pdf (4.33 MB)
-
EFC_5610_short_manual_RU.pdf (977.81 KB)
-
setupBoschRexroth5610.pdf (1.17 MB)
-
chastotnik_bosch_rexroth_xFC_x610_manual.pdf (752.75 KB)
-
EFC_5610_broshura.pdf (1.67 MB)
-
Bosch_rexroth_x610_cheat_sheet_V07_Ru.pdf (1.32 MB)
-
EFC_5610_manual_en.pdf (10.37 MB)
-
vfc5610_instructionmanuale_ru_v03.pdf (10.10 MB)
SIMILAR R912007198 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive VFC 5610 160.0kW 3-ф/380 ( R912007198 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for R912007198, series VFC 5610 from manufacturer Bosch Rexroth
.
Buy R912007198
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
R912007198 only high quality at affordable prices. Guarantee.
R912007198