R912005747 Variable Frequency Drive EFC 5610 3.0kW 3-ф/380
sku: R912005747
Є в наявності
27 634 UAH
brand: Bosch Rexroth
Series: EFC 5610
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 7.6 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 1
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (2)
| brand | Bosch Rexroth |
| Series | EFC 5610 |
| sku | R912005747 |
| EFC5610-3K00-3Р4-MDA-7P-NNNNN | |
| Main Power | 3.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 7.6 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| Product weight | 3 kg |
| IP protection level | IP21 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive EFC 5610 3.0kW 3-ф/380 ( R912005747 )
-
xFC_x610_sales_presentation_RU_V231.pdf (4.33 MB)
-
EFC_5610_short_manual_RU.pdf (977.81 KB)
-
setupBoschRexroth5610.pdf (1.17 MB)
-
Catalog_EFC_5610_RU.pdf (1.88 MB)
-
EFCx610__instruction_manual_V05RU.pdf (9.53 MB)
-
chastotnik_bosch_rexroth_xFC_x610_manual.pdf (752.75 KB)
-
EFC_5610_broshura.pdf (1.67 MB)
-
Bosch_rexroth_x610_cheat_sheet_V07_Ru.pdf (1.32 MB)
-
EFC_5610_manual_en.pdf (10.37 MB)
Product Reviews
2
�
Олег М.
Ставив цей частотник на фрезерний верстат. Габарити норм, в шафу вліз без проблем. Клеми зручні, підключати було легко. Інструкція, до речі, українською, то це великий плюс, не треба гуглити. Запустили швидко, движок працює стабільно) Єдине, що хотілося б трохи більше місця для прокладання кабелів, але то таке. В цілому, робоча конячка.
�
Іван К.
Придбали цей частотник для конвеєра на виробництві. Встановили швидко, налаштування зрозуміле. Конвеєр працює рівненько, без ривків. Помітили економію світла. Для невеликого бізнесу це норм варіант. Дуже задоволені покупкою.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR R912005747 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive EFC 5610 3.0kW 3-ф/380 ( R912005747 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for R912005747, series EFC 5610 from manufacturer Bosch Rexroth
.
Buy R912005747
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
R912005747 only high quality at affordable prices. Guarantee.
R912005747