R912005720 Variable Frequency Drive EFC 3610 2.2kW 3-ф/380
sku: R912005720
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Bosch Rexroth
Series: EFC 3610
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5.6 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Bosch Rexroth |
| Series | EFC 3610 |
| sku | R912005720 |
| EFC3610-2K20-3Р4-MDA-7P-NNNNN | |
| Main Power | 2.2 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 5.6 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| Product weight | 3 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | No |
| Vector control mode with encoder | No |
| Linear U/f control law | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive EFC 3610 2.2kW 3-ф/380 ( R912005720 )
-
xFC_x610_sales_presentation_RU_V231.pdf (4.33 MB)
-
EFC_3610_short_manual_RU.pdf (977.81 KB)
-
about_Rextrot.pdf (5.42 MB)
-
EFCx610__instruction_manual_V05RU.pdf (9.53 MB)
-
EFC_3610_broshura.pdf (1.67 MB)
-
chastotnik_bosch_rexroth_xFC_x610_manual.pdf (752.75 KB)
-
EFC3610_manual_en.pdf (10.37 MB)
-
Bosch_rexroth_x610_cheat_sheet_V07_Ru.pdf (1.32 MB)
-
Catalog_EFC_3610_RU.pdf (1.88 MB)
SIMILAR R912005720 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive EFC 3610 2.2kW 3-ф/380 ( R912005720 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for R912005720, series EFC 3610 from manufacturer Bosch Rexroth
.
Buy R912005720
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
R912005720 only high quality at affordable prices. Guarantee.
R912005720