20F11NC5P0JA0NNNNN Variable Frequency Drive PowerFlex 753 2.2kW 3-ф/380
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (2)
| brand | Allen Bradley |
| Series | PowerFlex 753 |
| sku | 20F11NC5P0JA0NNNNN |
| Main Power | 2.2 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 5 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Built-in regulator | ПИД |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | No |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive PowerFlex 753 2.2kW 3-ф/380 ( 20F11NC5P0JA0NNNNN )
Product Reviews
2Олег В.
монтував PowerFlex 753 на 2.2кВт три фази. підключення просте, клеми норм. запустили двигун, одразу видно що тягне краще, плавний старт без ударів по механіці. айпі 20 то для шафи, в нас так і є. надійний движок тепер працює без ривків, не шкодую)
Ігор Петрович
Взяли цей частотник Allen Bradley PowerFlex 753 на 2.2 кВт для керування насосом в системі водопостачання. Маємо вже на об'єкті обладнання Rockwell, тож інтеграція пройшла без проблем. Контроль по вектору без енкодера працює стабільно, помпа тримає тиск в заданих межах завдяки вбудованому ПІД-регулятору. Надійна промислова річ, все як очікували від цього виробника.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR 20F11NC5P0JA0NNNNN GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |