20BC5P0A0AYNANC0 Variable Frequency Drive PowerFlex 700 2.2kW 3-ф/380
sku: 20BC5P0A0AYNANC0
Є в наявності
60 740 UAH
brand: Allen Bradley
Series: PowerFlex 700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 5 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Allen Bradley |
| Series | PowerFlex 700 |
| sku | 20BC5P0A0AYNANC0 |
| Main Power | 2.2 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 5 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Built-in regulator | ПИ |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | No |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive PowerFlex 700 2.2kW 3-ф/380 ( 20BC5P0A0AYNANC0 )
Product Reviews
1
�
Андрій П.
Взяли цей частотник Allen Bradley PowerFlex 700 на 2.2кВт для нашого виробництва, замінювали старий привід на конвеєрі. Він живиться від 380В, як і потрібно. Що добре – це можливість векторного керування без зворотного зв'язку по датчику, що дає хороший контроль над двигуном, а це для нас критично. Працює стабільно, PI-регулятор тримає потрібні параметри чітко. Обладнання від Allen Bradley завжди відрізняється своєю надійністю, цей привід не виняток. Для наших промислових завдань він підходить повністю.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR 20BC5P0A0AYNANC0 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive PowerFlex 700 2.2kW 3-ф/380 ( 20BC5P0A0AYNANC0 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for 20BC5P0A0AYNANC0, series PowerFlex 700 from manufacturer Allen Bradley
.
Buy 20BC5P0A0AYNANC0
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
20BC5P0A0AYNANC0 only high quality at affordable prices. Guarantee.
20BC5P0A0AYNANC0