20BC3P5A0AYNANC0 Variable Frequency Drive PowerFlex 700 1.5kW 3-ф/380
sku: 20BC3P5A0AYNANC0
Є в наявності
60 740 UAH
brand: Allen Bradley
Series: PowerFlex 700
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 3.5 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (2)
| brand | Allen Bradley |
| Series | PowerFlex 700 |
| sku | 20BC3P5A0AYNANC0 |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 110-130 % |
| Сurrent | 3.5 A |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | No |
| Built-in regulator | ПИ |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | No |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive PowerFlex 700 1.5kW 3-ф/380 ( 20BC3P5A0AYNANC0 )
Product Reviews
2
�
Олег П.
Для свердловини на дачі шукав щось надійне, щоб насос менше 'напружувався'. Взяв цей 1.5кВт частотник Allen Bradley. Електрик поставив його без питань. Тепер насос плавно пускається, вода йде стабільно. Чутно, що двигун працює легше. Річ дорога, але сподіваюсь, прослужить довго.
�
Ігор, інженер-наладчик
Встановив PowerFlex 700 на 1.5кВт, 3-фазний. Брав для модернізації лінії, керування конвеєром. Аллен Бредлі є Аллен Бредлі – стабільність, точність. Векторний режим відпрацьовує на відмінно, ПІД-регулятор дозволив без проблем вписати його в загальну АСУТП. Це не перший мій частотник цього бренду, ніколи не підводили.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR 20BC3P5A0AYNANC0 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 1x220 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 7.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive PowerFlex 700 1.5kW 3-ф/380 ( 20BC3P5A0AYNANC0 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for 20BC3P5A0AYNANC0, series PowerFlex 700 from manufacturer Allen Bradley
.
Buy 20BC3P5A0AYNANC0
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
20BC3P5A0AYNANC0 only high quality at affordable prices. Guarantee.
20BC3P5A0AYNANC0