ACS880-01-105A-3 Variable Frequency Drive ACS880 55.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ACS880-01-105A-3
Клікніть для збільшення
ABB
Є в наявності
brand: ABB
Series: ACS880
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 105 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand ABB
Series ACS880
sku ACS880-01-105A-3
Main Power 55 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 105 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 40 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 777 mm
Width 572 mm
Depth 335 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator ПИД
Product Reviews
2
Ірина М.
Олег К.
SIMILAR ACS880-01-105A-3 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS880 55.0kW 3-ф/380 ( ACS880-01-105A-3 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS880-01-105A-3, series ACS880 from manufacturer ABB . Buy ACS88001105A3 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS880-01-105A-3 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS880-01-105A-3