ACS880-01-030A-5 Variable Frequency Drive ACS880 18.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ACS880-01-030A-5
Клікніть для збільшення
ABB
Є в наявності
brand: ABB
Series: ACS880
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 30 A
IP protection level: 21
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand ABB
Series ACS880
sku ACS880-01-030A-5
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 30 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 15 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 570 mm
Width 203 mm
Depth 261 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator ПИД
Product Reviews
1
Валерій К.
SIMILAR ACS880-01-030A-5 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ACS880 18.5kW 3-ф/380 ( ACS880-01-030A-5 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ACS880-01-030A-5, series ACS880 from manufacturer ABB . Buy ACS88001030A5 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ACS880-01-030A-5 only high quality at affordable prices. Guarantee. ACS880-01-030A-5