ACH580-01-033A-4 Variable Frequency Drive ACH580 15.0kW 3-ф/380
sku: ACH580-01-033A-4
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: ABB
Series: ACH580
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 32 A
IP protection level: IP
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | ABB |
| Series | ACH580 |
| sku | ACH580-01-033A-4 |
| Main Power | 15.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 32 A |
| IP protection level | IPIP |
| EMC filter | Available |
| Height | 454 mm |
| Width | 203 mm |
| Depth | 228 mm |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive ACH580 15.0kW 3-ф/380 ( ACH580-01-033A-4 )
SIMILAR ACH580-01-033A-4 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive ACH580 15.0kW 3-ф/380 ( ACH580-01-033A-4 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ACH580-01-033A-4, series ACH580 from manufacturer ABB
.
Buy ACH58001033A4
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ACH580-01-033A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee.
ACH580-01-033A-4