VHS-6K-30-H 6kW Hybrid Solar Inverter
Є в наявності
sku: VHS-6K-30-H
Клікніть для збільшення
Veichi
Є в наявності
Brand: Veichi
Series: VH
Power supply: 3x380
Power: 6.0 kW
Battery Voltage: 450 V
Max Charge Current: 30 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
Brand Veichi
Series VH
SKU VHS-6K-30-H
Type hybrid_inverter
Power 6.0 kW
Power supply 3x380
Battery Voltage 450 V
Battery Voltage Range 85-450 V
Max Charge Current 30 A
Charger Type MPPT
Nominal DC Voltage 600 V
Max DC Voltage 600 V
MPPT Voltage Range 100-550 V
Output Voltage Range L/N/PE;220/230/240V V
Efficiency 97.6 %
Dimensions 534x418x210 mm
Weight 27.0 kg
AC Startup Voltage 120 V
AC Input Voltage Range 220/230/240V V
Frequency Range 50/60 Hz
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Product Reviews
1
Олександр П.
SIMILAR VHS-6K-30-H GOODS
Characteristics
BrandVeichiVeichiVeichiVeichiVeichi
SeriesSISIVHVHVH
Power supply1x2201x2203x3803x3803x380
Power, kW10.28.23.63.05.0
Battery Voltage, V4848450450450
Max Charge Current, A140140303030
This page contains information about 6kW Hybrid Solar Inverter ( VHS-6K-30-H ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VHS-6K-30-H, series VH from manufacturer Veichi . Buy VHS6K30H and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VHS-6K-30-H only high quality at affordable prices. Guarantee. VHS-6K-30-H