AC70E-T3-R75G Frequency converter AC70E 0.75kW 3ph/380
sku: AC70E-T3-R75G
Ми зрадістю підбермо Вам аналог
Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Veichi
Series: AC70E
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 2.3 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (0)
| brand | Veichi |
| Series | AC70E |
| sku | AC70E-T3-R75G |
| Main Power | 0.7 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 2.3 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 143 mm |
| Width | 88 mm |
| Depth | 142 mm |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Vector control mode with encoder | No |
Documentation. Frequency converter AC70E 0.75kW 3ph/380 ( AC70E-T3-R75G )
SIMILAR AC70E-T3-R75G GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Frequency converter AC70E 0.75kW 3ph/380 ( AC70E-T3-R75G )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for AC70E-T3-R75G, series AC70E from manufacturer Veichi
.
Buy AC70ET3R75G
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
AC70E-T3-R75G only high quality at affordable prices. Guarantee.
AC70E-T3-R75G