AC600-T4-7R5G/011P Variable Frequency Drive AC600 7.5kW 3-ф/380
sku: AC600-T4-7R5G/011P
Series: AC600
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 17 A
Series AC600
sku AC600-T4-7R5G/011P
Main Power 7.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 11.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 17 A
Rated current for the second power 25 A
Maximum output frequency 0~599Hz Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 348 mm
Width 155 mm
Depth 211.5 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC600-T4-7R5G/011P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC600 7.5kW 3-ф/380 ( AC600-T4-7R5G/011P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC600-T4-7R5G/011P, series AC600 from manufacturer Veichi . Buy AC600T47R5G/011P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC600-T4-7R5G/011P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC600-T4-7R5G/011P