AC600-T4-018G/022P Variable Frequency Drive AC600 18.5kW 3-ф/380
sku: AC600-T4-018G/022P
Series: AC600
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 38 A
Series AC600
sku AC600-T4-018G/022P
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 22.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 38 A
Rated current for the second power 45 A
Maximum output frequency 0~599Hz Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 455 mm
Width 190 mm
Depth 236.5 mm
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC600-T4-018G/022P GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC600 18.5kW 3-ф/380 ( AC600-T4-018G/022P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC600-T4-018G/022P, series AC600 from manufacturer Veichi . Buy AC600T4018G/022P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC600-T4-018G/022P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC600-T4-018G/022P