AC330-T3-5R5G-B Variable Frequency Drive AC330 5.5kW 3-ф/380
sku: AC330-T3-5R5G-B
Series: AC330
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 13 A
Series AC330
sku AC330-T3-5R5G-B
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 7.5 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 13 A
Rated current for the second power 17 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 242 mm
Width 100 mm
Depth 155 mm
Braking module Available
Video Thumbnail
Documentation. Variable Frequency Drive AC330 5.5kW 3-ф/380 ( AC330-T3-5R5G-B )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC330-T3-5R5G-B GOODS
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC330 5.5kW 3-ф/380 ( AC330-T3-5R5G-B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC330-T3-5R5G-B, series AC330 from manufacturer Veichi . Buy AC330T35R5GB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC330-T3-5R5G-B only high quality at affordable prices. Guarantee. AC330-T3-5R5G-B