AC330-T3-037G-045P Variable Frequency Drive AC330 37.0kW 3-ф/380
sku: AC330-T3-037G-045P
Клікніть для збільшення
Veichi
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Veichi
Series: AC330
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 75 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Veichi
Series AC330
sku AC330-T3-037G-045P
Main Power 37 kW variable frequency drives
In Second Power mode 45.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 75 A
Rated current for the second power 90 A
Maximum output frequency 600 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 430 mm
Width 172 mm
Depth 225 mm
Braking module Available
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Vector control mode with encoder Available
Video Thumbnail
Video Thumbnail
Documentation. Variable Frequency Drive AC330 37.0kW 3-ф/380 ( AC330-T3-037G-045P )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR AC330-T3-037G-045P GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive AC330 37.0kW 3-ф/380 ( AC330-T3-037G-045P ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for AC330-T3-037G-045P, series AC330 from manufacturer Veichi . Buy AC330T3037G045P and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy AC330-T3-037G-045P only high quality at affordable prices. Guarantee. AC330-T3-037G-045P