VDN-3P3U3-0055-F Variable frequency drive VDN 5.5 kW 3x380
Є в наявності
sku: VDN-3P3U3-0055-F
Series: VDN
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 14 A
IP protection level: 20
Series VDN
sku VDN-3P3U3-0055-F
Main Power 5.5 kW variable frequency drives
In Second Power mode 7.5 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 14 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 3.2 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 261 mm
Width 131 mm
Depth 175 mm
Documentation. Variable frequency drive VDN 5.5 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0055-F )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VDN-3P3U3-0055-F GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable frequency drive VDN 5.5 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0055-F ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VDN-3P3U3-0055-F, series VDN from manufacturer Vector VS . Buy VDN3P3U30055F and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VDN-3P3U3-0055-F only high quality at affordable prices. Guarantee. VDN-3P3U3-0055-F