VDN-3P3U3-0040-FP6 Variable frequency drive VDN 4.0 kW 3x380
Є в наявності
sku: VDN-3P3U3-0040-FP6
Series: VDN
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 9.5 A
IP protection level: 66
Series VDN
sku VDN-3P3U3-0040-FP6
Main Power 4 kW variable frequency drives
In Second Power mode 5.5 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 9.5 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 3.5 kg
IP protection level IP66
EMC filter Available
Height 257 mm
Width 188 mm
Depth 182 mm
Documentation. Variable frequency drive VDN 4.0 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0040-FP6 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VDN-3P3U3-0040-FP6 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable frequency drive VDN 4.0 kW 3x380 ( VDN-3P3U3-0040-FP6 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VDN-3P3U3-0040-FP6, series VDN from manufacturer Vector VS . Buy VDN3P3U30040FP6 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VDN-3P3U3-0040-FP6 only high quality at affordable prices. Guarantee. VDN-3P3U3-0040-FP6