VACON0100-3L-1180-5-ED-54-FL04-DLRU-GNUL Variable Frequency Drive Vacon V100 630.0kW 3-ф/380
sku: VACON0100-3L-1180-5-ED-54-FL04-DLRU-GNUL
Клікніть для збільшення
Vacon
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Vacon
Series: Vacon V100
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 1180 A
IP protection level: 54
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Vacon
Series Vacon V100
Main Power 630.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 1180 A
Maximum output frequency 320 Hz
IP protection level IP54
EMC filter Available
Height 1212 mm
Width 2100 mm
Depth 600 mm
Braking module No
Inbuilt PLC Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode No
Vector control mode without encoder No
Vector control mode with encoder No
Documentation. Variable Frequency Drive Vacon V100 630.0kW 3-ф/380 ( VACON0100-3L-1180-5-ED-54-FL04-DLRU-GNUL )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR VACON0100-3L-1180-5-ED-54-FL04-DLRU-GNUL GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Vacon V100 630.0kW 3-ф/380 ( VACON0100-3L-1180-5-ED-54-FL04-DLRU-GNUL ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for VACON0100-3L-1180-5-ED-54-FL04-DLRU-GNUL, series Vacon V100 from manufacturer Vacon . Buy VACON01003L11805ED54FL04DLRUGNUL and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy VACON0100-3L-1180-5-ED-54-FL04-DLRU-GNUL only high quality at affordable prices. Guarantee. VACON0100-3L-1180-5-ED-54-FL04-DLRU-GNUL