E500-2S0022B Variable Frequency Drive E500 2.2kW 1x220
Є в наявності
sku: E500-2S0022B
Клікніть для збільшення
Simphoenix
Є в наявності
brand: Simphoenix
Series: E500
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 10.0 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Simphoenix
Series E500
sku E500-2S0022B
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3-ф/220 V
Mmax (1 min) 180 %
Сurrent 10.0 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
ModBus RTU protocol Available
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive E500 2.2kW 1x220 ( E500-2S0022B )
Product Reviews
1
Сергій К.
Шукав частотник для свого фрезерного верстата, бо маю тільки 220В в майстерні, а двигун там на 3 фази. Взяв Simphoenix E500 на 2.2кВт. Працює класно. Запустив верстат без проблем, движок розганяється плавно, без ривків. До того ж, він компактний, місця багато не займає в шафі. Ще й Modbus RTU є, якщо колись захочу автоматику на нього зав’язати. Задоволений цілком цим ПЧ
SIMILAR E500-2S0022B GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive E500 2.2kW 1x220 ( E500-2S0022B ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for E500-2S0022B, series E500 from manufacturer Simphoenix . Buy E5002S0022B and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy E500-2S0022B only high quality at affordable prices. Guarantee. E500-2S0022B