DX100-4T1320Q Variable Frequency Drive DX100 132.0kW 3x380
sku: DX100-4T1320Q
Є в наявності
159 945 UAH
brand: Simphoenix
Series: DX100
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 260 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Simphoenix |
| Series | DX100 |
| sku | DX100-4T1320Q |
| Main Power | 132.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 180 % |
| Сurrent | 260 A |
| Maximum output frequency | 0.00-1000.00Hz Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Number of discrete inputs | 6 |
| Number/type of analog outputs | 2 channels 0~10V |
| Number of discrete (transistor) outputs | 2 |
| ModBus RTU protocol | Available |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive DX100 132.0kW 3x380 ( DX100-4T1320Q )
Product Reviews
1
�
Ігор, інженер-механік
Поставили цей Simphoenix DX100 на лінію подачі матеріалів, де стоїть двигун на 132 кВт. Була задача отримати стабільні оберти і точне регулювання. Частотник показав себе добре. Трифазне живлення 380В, як і заявлено. Сподобалось векторне керування без енкодера, движок стартує м'яко, без ривків, що для механіки нашої це важливо. Підключили його до системи через Modbus RTU, зв'язок встановили швидко, всі потрібні параметри читаються без проблем. Є вбудований ЕМС-фільтр, тож з нашою мережею проблем немає. ПЧ норм, свою справу робить стабільно, поки що все ок
To leave a review, please, log in.
SIMILAR DX100-4T1320Q GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive DX100 132.0kW 3x380 ( DX100-4T1320Q )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for DX100-4T1320Q, series DX100 from manufacturer Simphoenix
.
Buy DX1004T1320Q
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
DX100-4T1320Q only high quality at affordable prices. Guarantee.
DX100-4T1320Q