MC07B0450-503-4-00 Variable Frequency Drive MC07 45.0kW 3-ф/380
sku: MC07B0450-503-4-00
Є в наявності
232 704 UAH
brand: SEW
Series: MC07
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 90 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | SEW |
| Series | MC07 |
| sku | MC07B0450-503-4-00 |
| Main Power | 45.0 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 90 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive MC07 45.0kW 3-ф/380 ( MC07B0450-503-4-00 )
Product Reviews
1
�
Ігор С.
На виробництві потрібен був частотник на 45 кВт для модернізації конвеєрної лінії з важким навантаженням. Зупинилися на моделі SEW MC07. Сподобалось, що тут є і скалярне, і векторне керування без енкодера, що дає гнучкість у налаштуванні під різні режими роботи. Вбудований ЕМС-фільтр — це великий плюс, бо не треба доставляти окремо, та й з нашою мережею це актуально. ПІД-регулятор працює стабільно, дозволяє точно підтримувати параметри. Запустили, налаштували, працює як годинник. SEW тримає марку, обладнання надійне.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR MC07B0450-503-4-00 GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 2.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive MC07 45.0kW 3-ф/380 ( MC07B0450-503-4-00 )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for MC07B0450-503-4-00, series MC07 from manufacturer SEW
.
Buy MC07B0450503400
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
MC07B0450-503-4-00 only high quality at affordable prices. Guarantee.
MC07B0450-503-4-00