ATV950D55N4 Variable Frequency Drive Altivar 950 55.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV950D55N4
Series: Altivar 950
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 106 A
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Schneider Electric
Series Altivar 950
sku ATV950D55N4
Main Power 55 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 106 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 87 kg
IP protection level IP55
EMC filter Available
Height 1250 mm
Width 345 mm
Depth 375 mm
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 950 55.0kW 3-ф/380 ( ATV950D55N4 )
Product Reviews
1
Олег К.
SIMILAR ATV950D55N4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 950 55.0kW 3-ф/380 ( ATV950D55N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV950D55N4, series Altivar 950 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV950D55N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV950D55N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV950D55N4