ATV630U30N4 Variable Frequency Drive Altivar 630 3.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV630U30N4
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 630
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 7,2 A
IP protection level: 21
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Schneider Electric
Series Altivar 630
sku ATV630U30N4
Main Power 3 kW variable frequency drives
In Second Power mode 4.0 kW
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 7,2 A
Maximum output frequency 500 Hz
Product weight 4,6 kg
IP protection level IP21
EMC filter Available
Height 350 mm
Width 144 mm
Depth 203 mm
Braking module No
Product Reviews
2
Ігор Петренко
Поставили цей частотник Schneider Altivar 630 на 3 кВт замість старого. 380 вольт, як і треба було. Що сподобалось – це його компактність (350х144х203 мм) при такій потужності, важить всього 4.6 кг. Монтувати було легко. Вже з коробки має потенціометр, що спрощує перші налаштування. Працює з вентилятором без питань, пускає плавно. IP21 корпус теж норм, від пилу захищає. 16 фіксованих швидкостей теж іноді виручають, коли треба швидко переключитись між режимами. Schneider як завжди, добротно роблять. Все ок)
Олексій Коваленко
SIMILAR ATV630U30N4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 630 3.0kW 3-ф/380 ( ATV630U30N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV630U30N4, series Altivar 630 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV630U30N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV630U30N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV630U30N4