ATV340U30N4 Variable Frequency Drive Altivar 340 3.0 kW 3x380
Є в наявності
sku: ATV340U30N4
Клікніть для збільшення
Schneider Electric
Є в наявності
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 340
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 9.3 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Schneider Electric
Series Altivar 340
sku ATV340U30N4
Main Power 3 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 9.3 A
Maximum output frequency 600 Hz
Product weight 2.10 kg
IP protection level IP20
EMC filter Available
Height 270 mm
Width 85 mm
Depth 232 mm
Braking module Available
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 340 3.0 kW 3x380 ( ATV340U30N4 )
Product Reviews
1
Сергій К.
SIMILAR ATV340U30N4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 340 3.0 kW 3x380 ( ATV340U30N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV340U30N4, series Altivar 340 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV340U30N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV340U30N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV340U30N4