ATV320U22M2C Variable Frequency Drive Altivar 320 2.2kW 1-ф/220
sku: ATV320U22M2C
Є в наявності
22 791 UAH
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 320
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 11 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 1
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Schneider Electric |
| Series | Altivar 320 |
| sku | ATV320U22M2C |
| Main Power | 2.2 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 11 A |
| Maximum output frequency | 600 Hz |
| Product weight | 1.60 kg |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Available |
| Height | 142 mm |
| Width | 105 mm |
| Depth | 158 mm |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 320 2.2kW 1-ф/220 ( ATV320U22M2C )
Product Reviews
1
�
Олег К.
Ставив цей частотник Schneider Altivar 320 на невеликий насос у цеху, 2.2кВт, з однієї фази робить три. Що сказати, Шнайдер є Шнайдер – працює надійно. Розміри дуже порадували, він компактний (105х142х158 мм), без проблем вліз у шафу, не треба було нічого переробляти. Вбудований фільтр ЕМС дуже в тему, не фонить по мережі. А ще є гальмівний модуль, це плюс. Для таких задач як у мене – саме те. Простий в налаштуванні, крутиш собі потенціометр на лицьовій панелі, якщо без заморочок.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ATV320U22M2C GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Veichi |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | AC01 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 3 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive Altivar 320 2.2kW 1-ф/220 ( ATV320U22M2C )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ATV320U22M2C, series Altivar 320 from manufacturer Schneider Electric
.
Buy ATV320U22M2C
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ATV320U22M2C only high quality at affordable prices. Guarantee.
ATV320U22M2C