ATV212WU30N4 Variable Frequency Drive Altivar 212 3.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ATV212WU30N4
Клікніть для збільшення
Schneider Electric
Є в наявності
brand: Schneider Electric
Series: Altivar 212
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 7.2 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Schneider Electric
Series Altivar 212
sku ATV212WU30N4
Main Power 3 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 7.2 A
Maximum output frequency 200 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module No
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel Несъемная
Extention programming panel VW3A1101
Documentation. Variable Frequency Drive Altivar 212 3.0kW 3-ф/380 ( ATV212WU30N4 )
Product Reviews
1
Олег К.
SIMILAR ATV212WU30N4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive Altivar 212 3.0kW 3-ф/380 ( ATV212WU30N4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ATV212WU30N4, series Altivar 212 from manufacturer Schneider Electric . Buy ATV212WU30N4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ATV212WU30N4 only high quality at affordable prices. Guarantee. ATV212WU30N4