RX-A4185-EF Variable Frequency Drive RX 18.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: RX-A4185-EF
Series: RX
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 38 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Omron
Series RX
sku RX-A4185-EF
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 38 A
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive RX 18.5kW 3-ф/380 ( RX-A4185-EF )
Product Reviews
2
Галина С.
Андрій П.
Ставили цей Omron RX на заміну старенькому частотнику на 18.5кВт, який "здох" після чергового перепаду. Цей 3-ф/380, струм 38А, як раз під наш двигун. Сподобалось що є векторне керування без енкодера, для наших задач цього вистачає. PID-регулятор також корисна штука для підтримки технологічного процесу. Треба було окремо замовляти ЕМС фільтр, бо в ньому не передбачено, але це дрібниці. IP20, тож ставили в шафу. В цілому, апарат гідний за свої гроші)
SIMILAR RX-A4185-EF GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive RX 18.5kW 3-ф/380 ( RX-A4185-EF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for RX-A4185-EF, series RX from manufacturer Omron . Buy RXA4185EF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy RX-A4185-EF only high quality at affordable prices. Guarantee. RX-A4185-EF