FR-A820-00105 Variable Frequency Drive FR-A820 2.2kW 3-ф/220
sku: FR-A820-00105
Series: FR-A820
Supply input: 3x220 V
Сurrent: 10.5 A
Series FR-A820
sku FR-A820-00105
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 10.5 A
IP protection level IPIP
EMC filter Available
Height 150 mm
Width 260 mm
Depth 140 mm
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive FR-A820 2.2kW 3-ф/220 ( FR-A820-00105 )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR FR-A820-00105 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTSchneider ElectricVeichi
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10Altivar 12AC01
Supply input, V1x2201x2201x2201x2203x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive FR-A820 2.2kW 3-ф/220 ( FR-A820-00105 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for FR-A820-00105, series FR-A820 from manufacturer Mitsubishi Electric . Buy FRA82000105 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy FR-A820-00105 only high quality at affordable prices. Guarantee. FR-A820-00105