SV185IG5A-4 Variable Frequency Drive iG5A 18.5kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: SV185IG5A-4
brand: LS
Series: iG5A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 39 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand LS
Series iG5A
sku SV185IG5A-4
Main Power 18.5 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 39 A
Maximum output frequency 400 Hz
EMC filter Option
Braking module Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel Несъемная
Maximum number of fixed speeds 8
Number/type of analog inputs 2 (1: 0-10V; 1: 0(4)-20mA)
Documentation. Variable Frequency Drive iG5A 18.5kW 3-ф/380 ( SV185IG5A-4 )
Product Reviews
1
Олексій Власенко
Взяли цей частотник LS iG5A 18.5кВт для лінії розливу. Сподобалось, що він 3-фазний і вихід, і вхід на 380В, якраз під наші двигуни. Потужності вистачає, двигун працює стабільно, без ривків, навіть при швидких змінах навантаження. Завдяки векторному керуванню, точність набагато краща. Є ПІД-регулятор, що спрощує налаштування підтримки параметрів. RS485 підключили до нашої системи моніторингу без проблем. Вбудований гальмівний модуль – це окремий плюс, не довелось докуповувати. Ціна норм для такого функціоналу, і надійність у LS завжди була добра.
SIMILAR SV185IG5A-4 GOODS
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive iG5A 18.5kW 3-ф/380 ( SV185IG5A-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SV185IG5A-4, series iG5A from manufacturer LS . Buy SV185IG5A4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SV185IG5A-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. SV185IG5A-4