SV022IC5-1F Variable Frequency Drive iC5 2.2kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: SV022IC5-1F
brand: LS
Series: iC5
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 12 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (3)
brand LS
Series iC5
sku SV022IC5-1F
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 12 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Option
Braking module No
Maximum number of fixed speeds 8
Documentation. Variable Frequency Drive iC5 2.2kW 1-ф/220 ( SV022IC5-1F )
Product Reviews
3
Ігор М.
Монтував на витяжку. габарити норм, клеми зручні) працює тихо
Сергій П.
Олексій В., інженер КВПіА
SIMILAR SV022IC5-1F GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive iC5 2.2kW 1-ф/220 ( SV022IC5-1F ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SV022IC5-1F, series iC5 from manufacturer LS . Buy SV022IC51F and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SV022IC5-1F only high quality at affordable prices. Guarantee. SV022IC5-1F