SV022IC5-1 Variable Frequency Drive iC5 2.2kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: SV022IC5-1
Клікніть для збільшення
LS
Є в наявності
brand: LS
Series: iC5
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 12 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand LS
Series iC5
sku SV022IC5-1
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 12 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module No
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Inbuilt panel Несъемная
Maximum number of fixed speeds 8
Documentation. Variable Frequency Drive iC5 2.2kW 1-ф/220 ( SV022IC5-1 )
Product Reviews
1
Микола П.
Взяв цей LS iC5 на 2.2 кВт для невеликого фрезерного станка у майстерню. В мене там тільки 220 В однофазне, а двигун трьохфазний, то цей частотник якраз і виручив. Пуск плавний, без ривків, і можна швидкість крутилкой на самому ПЧ регулювати, дуже зручно. Для моїх задач потужності вистачає з головою. Не дорогий, але свою роботу робить добре. Вже пару місяців працює без проблем)
SIMILAR SV022IC5-1 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive iC5 2.2kW 1-ф/220 ( SV022IC5-1 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for SV022IC5-1, series iC5 from manufacturer LS . Buy SV022IC51 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy SV022IC5-1 only high quality at affordable prices. Guarantee. SV022IC5-1