SV008IC5-1F Variable Frequency Drive iC5 0.7kW 1-ф/220
sku: SV008IC5-1F
Є в наявності
11 886 UAH
brand: LS
Series: iC5
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 5 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (2)
| brand | LS |
| Series | iC5 |
| sku | SV008IC5-1F |
| Main Power | 0.7 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 5 A |
| Maximum output frequency | 400 Hz |
| IP protection level | IP20 |
| EMC filter | Option |
| Braking module | No |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Maximum number of fixed speeds | 8 |
Documentation. Variable Frequency Drive iC5 0.7kW 1-ф/220 ( SV008IC5-1F )
Product Reviews
2
�
Ігор В.
поставили собі на витяжку в цеху. до цього гуділо так, що вуха закладало. тепер тиша і спокій. налаштовувати не складно, сам трохи розібрався, а потім монтажники допомогли. працює стабільно, не гріється. єдине, хотілося б трохи дешевше, але в принципі за таку надійність ок
�
Олексій М.
Ставив цей частотник на конвеєр, все норм. Клеми зручні, місця займає небагато. Інструкція зрозуміла, швидко запустили
To leave a review, please, log in.
SIMILAR SV008IC5-1F GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive iC5 0.7kW 1-ф/220 ( SV008IC5-1F )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for SV008IC5-1F, series iC5 from manufacturer LS
.
Buy SV008IC51F
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
SV008IC5-1F only high quality at affordable prices. Guarantee.
SV008IC5-1F