ESV751N04TXB Variable Frequency Drive ESV vector 0.7kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: ESV751N04TXB
Клікніть для збільшення
Lenze
Є в наявності
brand: Lenze
Series: ESV vector
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 2.4 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand Lenze
Series ESV vector
sku ESV751N04TXB
Main Power 0.75 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 2.4 A
EMC filter Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Maximum number of fixed speeds 0
Number of discrete inputs 0
Number of discrete (transistor) outputs 0
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive ESV vector 0.7kW 3-ф/380 ( ESV751N04TXB )
Product Reviews
2
Микола П.
Олег К.
Брали цей Lenze ESV vector на 0.7 кВт для невеликого конвеєра. Що сказати, частотник працює як годинник. Трифазне живлення, вихід 380 В – все стандартно. Особливо порадував векторний контроль без енкодера, движок тримає оберти стабільно навіть при зміні навантаження. ПІД-регулятор теж працює чітко. Важливо, що є вбудований ЕМС-фільтр, не треба заморочуватись з додатковим обладнанням. Для таких задач — саме те, що треба.
SIMILAR ESV751N04TXB GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive ESV vector 0.7kW 3-ф/380 ( ESV751N04TXB ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for ESV751N04TXB, series ESV vector from manufacturer Lenze . Buy ESV751N04TXB and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy ESV751N04TXB only high quality at affordable prices. Guarantee. ESV751N04TXB