ESMD751X2SFA Variable Frequency Drive ESMD 0.7kW 1-ф/220
sku: ESMD751X2SFA
Є в наявності
9 381 UAH
brand: Lenze
Series: ESMD
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 4 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (2)
| brand | Lenze |
| Series | ESMD |
| sku | ESMD751X2SFA |
| Main Power | 0.7 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 4 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive ESMD 0.7kW 1-ф/220 ( ESMD751X2SFA )
Product Reviews
2
�
Сергій П.
Ставив цей перетворювач Delta VFD-EL на витяжку в цеху. 1.5кВт. Габарити норм, не займає багато місця в шафі. Клеми зручні, підключав без проблем. Порадувала вбудований ЕМС-фільтр, не треба докуповувати окремо. Запустив швидко, все по інструкції. Движок працює плавно, без ривків. Хороша робоча конячка.
�
Олег К.
Купив цей частотник Delta VFD-EL для свого невеликого конвеєра. До цього ніколи не мав справи з такими пристроями, але підключив сам. Інструкція зрозуміла. Все працює як годинник. Для малого бізнесу саме те, що треба
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ESMD751X2SFA GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive ESMD 0.7kW 1-ф/220 ( ESMD751X2SFA )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ESMD751X2SFA, series ESMD from manufacturer Lenze
.
Buy ESMD751X2SFA
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ESMD751X2SFA only high quality at affordable prices. Guarantee.
ESMD751X2SFA