ESMD751L4TXA Variable Frequency Drive ESMD 0.7kW 3-ф/380
sku: ESMD751L4TXA
Є в наявності
14 689 UAH
brand: Lenze
Series: ESMD
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 2.5 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Lenze |
| Series | ESMD |
| sku | ESMD751L4TXA |
| Main Power | 0.7 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 2.5 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive ESMD 0.7kW 3-ф/380 ( ESMD751L4TXA )
Product Reviews
1
�
Олег В.
Давно працюємо з Lenze ESMD, і цей частотник ESMD751L4TXA на 0.7 кВт не підвів. Стабільна робота, як завжди від цього бренду. Поставили його на невеликий конвеєр, справляється чудово. Що класно, так це вбудований ЕМС фільтр – менше мороки з наводками. Наявність ПІД-регулятора теж до речі, для підтримки параметрів лінії дуже зручно. Підключення 3x380, все стандартно. Налаштували швидко, движок працює плавно, без ривків.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ESMD751L4TXA GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive ESMD 0.7kW 3-ф/380 ( ESMD751L4TXA )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ESMD751L4TXA, series ESMD from manufacturer Lenze
.
Buy ESMD751L4TXA
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ESMD751L4TXA only high quality at affordable prices. Guarantee.
ESMD751L4TXA