E82EV751K2C Variable Frequency Drive 8200 Vector 0.7kW 1-ф/220
Є в наявності
sku: E82EV751K2C
Клікніть для збільшення
Lenze
Є в наявності
brand: Lenze
Series: 8200 Vector
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 4 A
IP protection level:
  • Documentation
  • Reviews (1)
brand Lenze
Series 8200 Vector
sku E82EV751K2C
Main Power 0.75 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x220 V
Mmax (1 min) 160-200 %
Сurrent 4 A
EMC filter Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Maximum number of fixed speeds 0
Number of discrete inputs 0
Number of discrete (transistor) outputs 0
Hybrid Power (AC/DC-Solar) Ні
Remote Control Ні
Documentation. Variable Frequency Drive 8200 Vector 0.7kW 1-ф/220 ( E82EV751K2C )
Product Reviews
1
Олег К.
SIMILAR E82EV751K2C GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive 8200 Vector 0.7kW 1-ф/220 ( E82EV751K2C ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for E82EV751K2C, series 8200 Vector from manufacturer Lenze . Buy E82EV751K2C and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy E82EV751K2C only high quality at affordable prices. Guarantee. E82EV751K2C