E82EV222K2C Variable Frequency Drive 8200 Vector 2.2kW 1-ф/220
sku: E82EV222K2C
Є в наявності
25 982 UAH
brand: Lenze
Series: 8200 Vector
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 9.5 A
IP protection level:
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Lenze |
| Series | 8200 Vector |
| sku | E82EV222K2C |
| Main Power | 2.2 kW |
| Supply input | 1x220 V |
| Supply output | 3x220 V |
| Mmax (1 min) | 160-200 % |
| Сurrent | 9.5 A |
| EMC filter | Available |
| Built-in regulator | PID |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | Available |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | Available |
| Maximum number of fixed speeds | 0 |
| Number of discrete inputs | 0 |
| Number of discrete (transistor) outputs | 0 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | Ні |
| Remote Control | Ні |
Documentation. Variable Frequency Drive 8200 Vector 2.2kW 1-ф/220 ( E82EV222K2C )
Product Reviews
1
�
Ігор К.
Давно шукав надійний частотник для свого станка на 2.2кВт. Цей Lenze 8200 Vector якраз те, що треба. Взяв під однофазну мережу 220В, а на виході 3х220В, це дуже зручно. Що сподобалось, то це векторне керування, движок тепер працює дуже плавно, без ривків, і має добрий крутний момент навіть на малих обертах. ПІД-регулятор також корисна штука, налаштував його під свої потреби без проблем. Наявність ЕМС-фільтра теж великий плюс, не треба окремо заморочуватися з цим. Загалом, стабільна робота, ніяких нарікань.
To leave a review, please, log in.
SIMILAR E82EV222K2C GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | Micro Drive FC51 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 12 |
| Supply input, V | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 | 1x220 |
| Сurrent, A | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 | 4.2 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive 8200 Vector 2.2kW 1-ф/220 ( E82EV222K2C )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for E82EV222K2C, series 8200 Vector from manufacturer Lenze
.
Buy E82EV222K2C
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
E82EV222K2C only high quality at affordable prices. Guarantee.
E82EV222K2C