GD200A-037G/045P-4 Variable Frequency Drive GD200A 37.0kW 3-ф/380
Є в наявності
sku: GD200A-037G/045P-4
Клікніть для збільшення
INVT
Є в наявності
brand: INVT
Series: GD200A
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 75 A
IP protection level: 20
Hybrid Power (AC/DC-Solar): Ні
Remote Control: Yes
  • Documentation
  • Reviews (2)
brand INVT
Series GD200A
sku GD200A-037G/045P-4
Main Power 37 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 150 %
Сurrent 75 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Braking module Option
Inbuilt PLC No
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder No
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 No
Inbuilt panel Съемная
Maximum number of fixed speeds 16
Documentation. Variable Frequency Drive GD200A 37.0kW 3-ф/380 ( GD200A-037G/045P-4 )
Product Reviews
2
Олег П.
Андрій М.
SIMILAR GD200A-037G/045P-4 GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsMitsubishi ElectricSchneider ElectricVeichi
Seriesic2VFD-ELFR-DAltivar 310AC10
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive GD200A 37.0kW 3-ф/380 ( GD200A-037G/045P-4 ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for GD200A-037G/045P-4, series GD200A from manufacturer INVT . Buy GD200A037G/045P4 and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy GD200A-037G/045P-4 only high quality at affordable prices. Guarantee. GD200A-037G/045P-4