ODE-2-24150-3K04N Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 1.5kW 3-ф/380
sku: ODE-2-24150-3K04N
Є в наявності
22 101 UAH
brand: Invertek
Series: OPTIDRIVE E2
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 4.1 A
IP protection level: 55
Hybrid Power (AC/DC-Solar): 0
Remote Control: 0
Delivery and payment methods
By Nova Poshta to a branch or courier to the address
Bank transfer payment
Service and Warranty
- 24-month Warranty
- Product return within 14 days
- Official Service Center
Technical support
- Help with setup and selection
- Зацікавив товар?
Наш продавець проконсультує Вас.
- Characteristics
- Documentation
- Reviews (1)
| brand | Invertek |
| Series | OPTIDRIVE E2 |
| sku | ODE-2-24150-3K04N |
| Main Power | 1.5 kW |
| Supply input | 3x380 V |
| Supply output | 3x380 V |
| Mmax (1 min) | 150 % |
| Сurrent | 4.1 A |
| Maximum output frequency | 500 Hz |
| IP protection level | IP55 |
| EMC filter | No |
| Braking module | Available |
| Inbuilt PLC | No |
| Built-in regulator | ПИ |
| Scalar control mode | Available |
| Vector control mode without encoder | No |
| Linear U/f control law | Available |
| Quadratic control law U/f2 | No |
| Inbuilt panel | Несъемная |
| Maximum number of fixed speeds | 2 |
Documentation. Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 1.5kW 3-ф/380 ( ODE-2-24150-3K04N )
Product Reviews
1
�
Олег П.
Поставили цей частотник Invertek Optidrive E2 на невеликий насос в цеху, 1.5 кВт, 380В. Зі своєю задачею справляється на всі сто. IP55 тут дуже доречно, бо в приміщенні буває волого, пил. Вбудований гальмівний модуль – плюс, не треба окремо нічого монтувати. Запустився без проблем, налаштування досить просте, хоча панель незнімна. Є RS485, але поки не користувались. В цілому, для таких задач – надійна робоча конячка. За таку ціну – норм)
To leave a review, please, log in.
SIMILAR ODE-2-24150-3K04N GOODS
| Characteristics | |||||
|---|---|---|---|---|---|
| brand | Danfoss | Delta Electronics | INVT | Mitsubishi Electric | Schneider Electric |
| Series | ic2 | VFD-EL | GD10 | FR-D | Altivar 310 |
| Supply input, V | 3x380 | 1x220 | 3x380 | 3x380 | 3x380 |
| Сurrent, A | 2.2 | 7.5 | 2.5 | 2.2 | 2.5 |
| IP protection level | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |
| Hybrid Power (AC/DC-Solar) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Remote Control | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
This page contains information about
Variable Frequency Drive OPTIDRIVE E2 1.5kW 3-ф/380 ( ODE-2-24150-3K04N )
with a detailed description of the technical characteristics
.
You can download
documentation for ODE-2-24150-3K04N, series OPTIDRIVE E2 from manufacturer Invertek
.
Buy ODE2241503K04N
and seek technical advice.
Our Engineers will help you choose and buy
ODE-2-24150-3K04N only high quality at affordable prices. Guarantee.
ODE-2-24150-3K04N