WL200-110HF Variable Frequency Drive WL200 11.0kW 3-ф/380
sku: WL200-110HF
Клікніть для збільшення
Hitachi
see_alternalive_items
Ми зрадістю підбермо Вам аналог Професійний підбір за тел. (093) 1701425
brand: Hitachi
Series: WL200
Supply input: 3x380 V
Сurrent: 23 A
IP protection level: 20
  • Documentation
  • Reviews (0)
brand Hitachi
Series WL200
sku WL200-110HF
Main Power 11 kW variable frequency drives
Supply input 3x380 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 23 A
Maximum output frequency 400 Hz
IP protection level IP20
EMC filter Available
Built-in regulator PID
Scalar control mode Available
Vector control mode without encoder Available
Linear U/f control law Available
Quadratic control law U/f2 Available
Programmator No
Maximum number of fixed speeds 0
Number/type of analog inputs 2
Number of discrete inputs 7
Documentation. Variable Frequency Drive WL200 11.0kW 3-ф/380 ( WL200-110HF )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR WL200-110HF GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
Seriesic2VFD-ELGD10FR-DAltivar 310
Supply input, V3x3803x3803x3803x3803x380
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive WL200 11.0kW 3-ф/380 ( WL200-110HF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for WL200-110HF, series WL200 from manufacturer Hitachi . Buy WL200110HF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy WL200-110HF only high quality at affordable prices. Guarantee. WL200-110HF