WL200-022SF Variable Frequency Drive WL200 2.2kW 1-ф/220
sku: WL200-022SF
Series: WL200
Supply input: 1x220 V
Сurrent: 9.6 A
Series WL200
sku WL200-022SF
Main Power 2.2 kW variable frequency drives
Supply input 1x220 V
Supply output 3x380 V
Mmax (1 min) 110-130 %
Сurrent 9.6 A
Maximum output frequency 400 Hz
Number of discrete inputs 7
Documentation. Variable Frequency Drive WL200 2.2kW 1-ф/220 ( WL200-022SF )
Product Reviews
No reviews yet. Be the first!
SIMILAR WL200-022SF GOODS
Characteristics
brandDanfossDelta ElectronicsINVTMitsubishi ElectricSchneider Electric
SeriesMicro Drive FC51VFD-ELGD10FR-DAltivar 12
Supply input, V1x2201x2201x2201x2201x220
Remote Control00000
This page contains information about Variable Frequency Drive WL200 2.2kW 1-ф/220 ( WL200-022SF ) with a detailed description of the technical characteristics . You can download documentation for WL200-022SF, series WL200 from manufacturer Hitachi . Buy WL200022SF and seek technical advice. Our Engineers will help you choose and buy WL200-022SF only high quality at affordable prices. Guarantee. WL200-022SF